Twórz nową wersję strony internetowej z głową

Pamiętaj, że nieprawidłowo wdrożona strona internetowa wpłynie negatywnie na jej pozycjonowanie!

Przewiń w dół

Technologia i sposób wdrożenia

Chciałbym odświeżyć swoją witrynę – czyli jak zmienić stronę?

Czas biegnie do przodu, świat się zmienia – zmieniają się także technologie, programy, czy strony internetowe. Wiadomym jest więc, iż witryna tworzona 10 lat temu, dziś będzie już odbiegała od aktualnych standardów i norm, tak samo jak niegdyś popularne urządzenia i maszyny odbiegają od dzisiejszych smartfonów, tabletów czy samochodów. W związku z tym można powiedzieć, iż naturalnym krokiem jest odświeżanie swojej strony co pewien odstęp czasu.

Jak jednak zmienić witrynę, aby była ona przyjazna pod kątem SEO? Co zrobić, by była chętnie odwiedzana, intuicyjna i dostępna na każde urządzenie, czy to stacjonarne czy też mobilne? Odpowiadamy - istnieje kilka wskazówek, do których należy się zastosować i które opiszemy w niniejszym dokumencie. Warto jednak pamiętać, iż są to bardzo ogólne i uniwersalne instrukcje, więc niewykluczonym jest, iż kluczowe może być wykonanie także i innych czynności – każda strona internetowa bowiem jest inna, tak samo jak inni są ludzie, którzy je tworzyli.

Najważniejsza jest technologia! Jaką wybrać? Czym kierować się podczas jej wyboru?

Tak jak napisaliśmy na samym początku należy wziąć pod uwagę, iż technologie nieustannie się zmieniają. Strony tworzone niegdyś za pomocą ramek czy technologii Flash, obecnie są przestarzałe i niewartościowe pod kątem SEO – na wstępie warto więc odrzucić wszelkie tym podobne rozwiązania. Odradzamy także wszelkiego rodzaju kreatory, które korzystając jedynie z wbudowanych narzędzi, w pewnym stopniu ograniczają możliwości edycji witryn.

Aktualnie bardzo popularnym rozwiązaniem przy tworzeniu stron są systemy CMS, bardzo ułatwiające prace, w tym też późniejszą modyfikację witryn – nawet przez ludzi, którzy nie znają się na informatyce i zagadnieniach IT.

Oczywiście ze względu na mnogość systemów CMS, niemal każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Nieustannie od kilku lat najpopularniejszym jest darmowy system WordPress dla stron informacyjnych, a także darmowy PrestaShop dla sklepów internetowych. Oba systemy powodują, że pozycjonowanie stron internetowych staje się łatwiejsze! Jeżeli chodzi o język programowania wykorzystywany najczęściej jest PHP, który jest edytowalny w bardzo przystępny sposób.

Kierując się wyborem technologii używanych przy tworzeniu nowej wersji swojej strony internetowej warto przede wszystkim zadbać o swobodny dostęp do plików strony, a więc serwera FTP w obrębie którego witryna jest tworzona tak, aby optymalizacja strony WWW była możliwa. Należy zastanowić się także nad odpowiednimi możliwościami jej edycji, które w żaden sposób nie powinny ograniczać, czy to web-developera tworzącego witrynę, czy też przykładowo pozycjonera, chcącego zmodyfikować kod źródłowy strony, co wpłynie na pozycjonowanie witryny. Ważnym jest także szablon strony – w dzisiejszych czasach bowiem warto już na samym początku zatroszczyć się o stronę dopasowaną do różnych rozdzielczości ekranu, tak aby była ona przystępna zarówno dla użytkowników komputerów klasy PC, jak i smartfonów.

Nasza oferta

Zatrudnij nas, a zadbamy o to, aby proces zmiany strony internetowej przebiegł poprawnie i bez utraty osiągniętych pozycji.