Twórz nową wersję strony internetowej z głową

Pamiętaj, że nieprawidłowo wdrożona strona internetowa wpłynie negatywnie na jej pozycjonowanie!

Przewiń w dół

Zabezpieczenie wersji deweloperskiej

Odpowiednio przygotowana strona internetowa jest wizytówką każdego przedsiębiorstwa w Internecie. Pierwsze wrażenie po odpowiedzeniu serwisu jest kluczowe i jeśli jest on odpowiednio skonstruowany i w czytelny sposób przedstawia ofertę, jest on wartościowy dla użytkowników i potencjalnych klientów.

Są jednak czynniki, które mogą wskazywać, że firmowa strona internetowa wymaga odświeżenie lub konieczne jest stworzenie zupełnie nowej wersji. Przykładowo:

  • strona internetowa stworzona jest w oparciu o przestarzałą technologię, odbiega od nowoczesnych rozwiązań,
  • serwis nie jest dostosowany do urządzeń o różnych rozdzielczości,
  • konieczność budowy przyjaznej strony
  • wolne ładowanie strony,
  • strona nie jest dostosowana pod SEO.

Przygotowanie nowej strony internetowej wymaga zaangażowania i czasu. Jeśli strona ma być również odpowiednio dostosowana dla robotów wyszukiwarki, prace wymagają skupienia się na takich elementach jak:

  • treści, które zawierają słowa kluczowe i odpowiadają na potrzeby użytkowników,
  • odpowiednio skonstruowana nawigacja,
  • przemyślana oferta, która będzie wyróżniać się na tle serwisów konkurencyjnych,
  • dostosowanie strony do urządzeń mobilnych.

To jedynie przykładowe elementy, które wymagają optymalizacji. Podczas tworzenia strony należy również pamiętać o ważnym aspekcie jakim jest zabezpieczeniu wersji roboczej przed niepowołanym dostępem.

Ochrona wersji roboczej strony

Profesjonalne podejście jest ważne nie tylko w bezpośrednim kontakcie z klientem, ale również jeśli chodzi o wizerunek firmy. Strona internetowa nie może zostać przedstawiona użytkownikom, jeśli nie jest skończona, treści nie są dopracowane lub na stronie pojawiają się błędy techniczne. Zaindeksowanie wersji roboczej przez roboty wyszukiwarki Google wpłynie również negatywnie na pozycjonowanie docelowej domeny.

W związku z tym proces tworzenie nowej wersji serwisu należy przeprowadzać pod innym adresem URL (np. nowa.firma.pl). Dzięki temu obecna strona internetowa jest cały czas dostępna dla potencjalnych klientów.

Strona w budowie

Komunikat o tym, że strona jest w trakcie prac nie jest dobrą praktyką, ponieważ nie tylko zniechęci to klientów, ale również spowoduje, że pozycje naszej strony w wynikach wyszukiwania mogą ulec znacznemu spadkowi.

Serwis bliźniaczy

Należy również unikać sytuacji, gdzie nowa i stara wersja jest dostępna jednoczenie. Nowo utworzona witryna może zostać odebrana jako tzw. serwis bliźniaczy, co może przynieść spadek pozycji. Kluczowe jest odpowiednia ochrona wersji testowej serwisu.

Zabezpieczenie przed indeksowaniem

Jednym ze sposobów na odpowiednią ochronę serwisu, będącego w budowie jest plik robots.txt. Utworzenie takiego pliku w głównym katalogu i umieszczenie w nim odpowiedniej instrukcji, która zablokuje możliwość zaindeksowania przez roboty wyszukiwarki, będzie optymalnym rozwiązaniem chroniącym wersję roboczą.

Instrukcje, które należy dodać w pliku robots.txt:
User-agent: *
Disallow: /

Zabezpieczenie przed indeksowaniem oraz niepowołanym dostępem

Innym rozwiązaniem, dzięki któremu wersja robocza strony internetowej będzie chroniona jest wprowadzenie systemu logowania. W momencie, gdy użytkownik będzie chciał wejść na stronę, będzie musiał wpisać odpowiedni login oraz hasło. Takie sposób zabezpieczenia sprawi, że niepowołane osoby nie zobaczą dopiero co tworzonej strony. Serwis nie zostanie również zaindeksowany przez wyszukiwarkę.

Kontakt z pozycjonerem

Podczas wdrażania nowej wersji serwisu należy mieć cały czas kontakt z osobą odpowiedzialną za pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Na etapie prac będzie ona mogła sugerować odpowiednie rozwiązania, zweryfikuje również, czy kwestie, które mogą wpłynąć na wyniki, zostały uwzględnione.

Nasza oferta

Zatrudnij nas, a zadbamy o to, aby proces zmiany strony internetowej przebiegł poprawnie i bez utraty osiągniętych pozycji.